Merhaba! Ben Meltem. Bloğuma ulaştığınız ve beni merak edip okuduğunuz  için teşekkür ederim.

Kısaca…

İstanbul doğumluğum. Hep İstanbul’da yaşadım. İlkokul, orta ve lise eğitimi sonrası İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü İngilizce İktisat’tan mezun oldum. Bölümü asla sevmedim, benim içimde olan değildi ve beni asla tamamlamadı. Ardından girdiğim Yapı ve Kredi Bankası Eğitim Bölümü benim için kariyer konusunda ilk ve tek yer oldu. Plaza insanı olmadığımı anladığımda zaten yollarımız ayrılmıştı. Ama bana kattıkları konusunda müteşekkirim.

Peki neden doğal olan?

Gençlik yıllarında anlaşılmayan metabolik rahatsızlıklar başladığında 28 yaşındaydım. İnsülün direnci, tiroid bozukluğu ve diyabet riski ile birlikte tanıştım. Doktorlardan ise sadece semptomların iyileştirildiği reçeteler ve sayısız tahlil ve tetkiklerin verildiği, asla anlaşılır dille anlatılamayan tedaviler deneyimledim. Hastalığın köküne ineni o zamanlar görmedim.

Benim kafam fazla girişimci kafası ama erken doğmuşum. Her an yeni bir keşif beni internetin kara deliklerine atabilir ve farklı işlere koşan on kollu ahtapot olsam moduna sokabilir. Yaş aldıkça durulurum bana göre değil. Ama koşarak olmazı da anladım çok şükür…

Ne iş yapıyorum?

Asıl işim Sosyal Medya ve İçerik Yöneticiliği… Sosyal medya hesapları yönetiyorum, sosyal medya ve dijital platformlar için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin arama motoru optimizasyonu için de uygun olmasını sağlıyorum. Görsel hazırlıyorum ve bunlardan büyük keyif alıyorum.

Hayatımın en önemli iş adımlarından biri de Dr. Murat Berksoy ile yolumun kesişmesidir. Kafama takılan bütünsel sağlık ve doğal yaşam tarzı konusunda bir çok şeyi öğrendim. Sosyal medya ve içerik yönetimi olarak çalıştığım Dr. Murat Berksoy Concept ile de yoluma devam ediyorum.

”Doğalın Peşindeyim” sloganıyla instagram paylaşımlarına başladığımda aklımda blog yoktu ama farkındalık yakaladığım her şey instagram gönderilerine sığmayınca sonunda blog açmaya karar verdim.

Kısa kısa bulduğum bilgilerle, denediğim reçetelerle blogda yazacağım. Ancak burada yazdıklarım, paylaştıklarım tamamen bilgi amaçlıdır ve sizlerin önce kendi vücudunuzu tanıyarak ve doktorunuza danışarak bu bilgileri değerlendirmenizi öneriyorum. Unutmayın her vücut farklıdır, her sistem farklı çalışır.

Sağlıkla ve sevgi ile kalın…

Meltem